TSWA Tennessee All-State Squad

The Tennessee Sports Writers Association (TSWA) has released their All-State teams for Tennessee.

 

 

 

 

Class A

Tucker Campbell (Adamsville)

Marcus DeBerry (Union City)

Jeremiah Martin (Mitchell)

Connor Arnold (Grace Christian)

John Payne (Goodpasture)

Demarco Jackson (Lead Academy)

Tyreke Key (Clay County)

Connor Hall (Jackson County)

Naba Echols (Mitchell)

Tyree Beason (BTW)

Jordan Brown (Middle College)

Jared Phillips (Monterey)

Jordan Self (Cosby)

Kyal Clevenger (Cosby)

Jacob Cawood (Midway)

Kobe Kelley (Grace Christian)

 

Class AA

Braxton Blackwell (CPA)

Chris McNeal (Southside)

LaGerald Vick (Douglass)

Tyger Campbell (CPA)

Ross Cummings (Creek Wood)

Thomas Booker (East Nashville)

Jordan Bowden (Carter)

Kelvin Jackson (Carter)

Kentell Williams (Fulton)

Joe Kimber (Fulton)

Colton Blevins (York Institute)

Wade Eldridge (Livingston Academy)

Kaleb McKinnie (Bolivar Central)

Teverette Cain (Craigmont)

Tre Tiller (Chattanooga Central)

Ryan Montgomery (Chattanooga Central)

Jordon Varnado (Haywood)

Chad Culbreath (Ripley)

Chavis Fuller (Jackson Northside)

 

Class AAA

Donte Fitzpatrick (Southwind)

Dedric Lawson (Hamilton)

K.J. Lawson (Hamilton)

Grant Teichmann (Brentwood)

Jalen Lawson (Brentwood)

Thomas Smith (Hillsboro)

Kordell Henderson (White County)

Tee Higgins (Oak Ridge)

Jonathan Bowlen (Bartlett)

Marlon Hunter (Houston)

Brett Warner (Collierville)

Elijah McCoin (Northwest)

JaRyan Young (Northwest)

Khalil Spencer (Ridgeway)

Jaylen Fisher (Bolton)

Nych Smith (White Station)

Jy'Len Washington (Stewart's Creek)

Isaiah Hart (Blackman)

Patrick Good (David Crockett)

 

DII/Class A

Justin Wetner (St. George's)

Kenny Cooper (FRA)

Dakota Quinn (Davidson Academy)

Eric Baynard (SAS)

Justin Jenkins (Knoxville Webb)

Troy Whiteside (Knoxville Webb)

Chase Hayden (St. George's)

Marcus Lytle (ECS)

Anthony Yarbrough (Harding Academy)

Will Howell (Fayette Academy)

Clayton Hughes (USJ)

 

DII/Class AA

Micah Thomas (Briarcrest)

Jordan Bone (Ensworth)

Darius Garland (Brentwood Academy)

Jeremiah Oatsvall (Brentwood Academy)

Frederick Douglas (CBHS)

William Douglas (CBHS)

Undra Wilson (CBHS)

Will Hrubes (Briarcrest)

Adrian Thomas (McCallie)

Junior Clay (McCallie)