Markese Wilson Leads Week #9 Scoring

markesewilson.jpg

Under the radar players seem to be the norm in the Memphis area.

Markese Wilson (Wooddale) is another rising talent in the city. The junior had a fantastic week scoring 33 points against Houston and finishing up the week with 30 more against Collierville.

A couple of efforts deserve special mention including, Larry McGaughey (BTW) scored 40 in a win against Douglass, John Jenkins (Station Camp) dropped 41 against DCA and Deonte Alexander (Glencliff) added 41 in a tough win against Hunter's Lane.

The remainder of the scoring list for Week #9 is as follows:

Skyler McBee (Grainger) 33pts vs. Cherokee

Casey Prather (Jackson Northside) 31pts vs. Jackson Central-Merry

Jonathan Milewski (ECS) 37pts vs. Kingsbury

Jerome Montgomery (Ooltewah) 31pts vs. McMinn County

Casey Prather (Jackson Northside) 26pts vs. Hillcrest

Kent Benjamin (Sevier County) 27pts vs. Lenoir City

Meiko Lyles (USN) 27pts vs. Ensworth

Harold Jenkins (Antioch) 26pts vs. Mt. Juliet

David Ware (Walker Valley) 38pts vs. Baylor

Cole Tucker (Whitwell) 29pts vs. Lookout Valley

Zach Norman (Campbell County) 26pts vs. Karns

Tereas Clemmons (Mt. Juliet) 32pts vs. Antioch

Jordan Clark (Baylor) 25pts vs. Walker Valley

Matt Perkins (Bradley Central) 26pts vs. Red Bank

Cory Billingsley (Sweetwater) 28pts vs. Meigs County

Bryant Reams (Lausanne) 25pts vs. Memphis Catholic

Ian Clark (Germantown) 25pts vs. White Station

Austin Gardner (Morristown East) 33pts vs. Pigeon Forge

Leslie McDonald (Briarcrest Christian) 28pts vs. MUS

Jalen Steele (Fulton) 25pts vs. Powell

Cody Baker (South Doyle) 25pts vs. William Blount

Austin Gardner (Morristown East) 35pts vs. Oneida

Nick Jones (Daniel Boone) 25pts vs. Dobyns Bennett

Josh Odom (Science Hill) 27pts vs. Sullivan East

Thomas Greer (West Carroll) 25pts vs. Big Sandy

Chris Prather (Hardin County) 26pts vs. Liberty Tech

Tevin Crayton (Humboldt) 35pts vs. Union City

Kelsey Hamlett (Upperman) 25pts vs. York Institute

Adrian Williamson (Hume Fogg) 27pts vs. FRA

Cameron Rhodes (Perry County) 25pts vs. Summertown

Wes Long (Summertown) 25pts vs. Perry County

Cody Boone (Macon County) 25pts vs. DeKalb County

John Jenkins (Station Camp) 35pts vs. Portland

Ethan Dillard (Houston County) 30pts vs. NCS

Reed Harper (Clarksville) 25pts vs. Kenwood

Marquis Rudolph (Clarksville Northwest) 25pts vs. Dickson County

Malcolm Smith (Clarksville Academy) 29pts vs. McEwen

D.J. Key (Hickman County) 30pts vs. Lewis County

Brandon Upchurch (Clarkrange) 31pts vs. Cumberland County

Kyle Wylie (Cookeville) 30pts vs. Blackman

Emmanuel Andrews (Shelbyville) 28pts vs. Lincoln County

Kerry Hammonds (Siegel) 28pts vs. Warren County

Ricky Coleman (USN) 27pts vs. St. Andrews

Drew Kelly (Centennial) 26pts vs. Ravenwood

Marcus Etheridge (Henry County) 27pts vs. Dickson County

Ross Albright (White House-Heritage) 28pts vs. Houston County

Meiko Lyles (USN) 26pts vs. St. Andrews

Emmanuel Andrews (Shelbyville) 27pts vs. Brentwood Academy

Weldon Garlington (Brentwood Academy) 25pts vs. Shelbyville

Marquis Rudoplh (Clarksville Northwest) 33pts vs. Clarksville Northeast

Thomas Greer (West Carroll) 26pts vs. McKenzie

Areka McKinnie (Middleton) 26pts vs. MASE

DeAndre Larrue (Carroll Academy) 37pts vs. Clarksburg

Lester Wilson (Carter) 39pts vs. Knoxville Central

Ryan Slusher (Grace Christian) 29pts vs. Greenback

Wes Long (Summertown) 36pts vs. Hampshire

Garrett Stiles (Cornersvillle) 28pts vs. Moore County

Matthew Williams (Columbia Academy) 28pts vs. Huntland

Aaron Hyder (Ezell-Harding) 28pts vs. CPA

Ish Sanders (Cleveland) 27pts vs. Cumberland County

Max Archey (David Brainerd) 25pts vs. Notre dame

A.J. Johnson (Arlington) 31pts vs. Bolton

Bobby Parks (St. Georges) 26pts vs. Braircrest Christian

Darius Whitson (Trezevant) 29pts vs. Frayser

Shaq Walker (Manassas) 27pts vs. Middle College

Mardracus Wade (Mitchell) 29pts vs. Oakhaven

Nick Mason (Southwind) 26pts vs. Overton

Leslie McDonald (Briarcrest Christian) 26pts vs. St. Georges

Marquis Richardson (Munford) 27pts vs. Millington

Travis Hodge (Sale Creek) 32pts vs. Whitwell

Jalen Steele (Fulton) 25pts vs. Austin East

Bobby Parks (St. Georges) 29pts vs. FACS

DeAndre Larrue (Carroll Academy) 35pts vs. MTCS

Brandon Singleton (Riverside) 28pts vs. Clarksburg

Joe Jackson (White Station) 27pts vs. St. Raymonds (NY)

Cole Tucker (Whitwell) 27pts vs. Sale Creek