They should have seen it coming.
After scoring 30+ twice in past few weeks then dropping 42 a few nights later the opponents of Station Camp had to know something like this could happen.
John Jenkins scorched the twine for a state high 54 points in a district win against Greenbrier.
His outburst leads our scoring list for the Week #12.
Ladarius Turner (Frayser) 25pts vs. Treadwell
Sherrod Baldwin (Collierville) 31pts vs. Kirby
Joe Jackson (White Station) 25pts vs. Ridgeway
Laurence Bowers (St. George's) 26pts vs. Tipton-Rosemark
Clint McClain (West Carroll) 26pts vs. Calrksburg
M.J. Brown (Union City) 27pts vs. Lake County
Elliot Williams (St. George's) 26pts vs. Tipton-Rosemark
Jacob Wright (Pickett County) 29pts vs. Clinton Co. (Ky.)
Khameron Lillard (Eagleville) 28pts vs. Jo Byrns
Zach Stone (Cosby) 35pts vs. North Greene
Dan Schultz (Oliver Springs) 31pts vs. Sunbright
Austin Gardner (Morristown East) 30pts vs. Alcoa
A.P. Hardaway (McMinn County) 29pts vs. Bradley Central
Justin Blake (Dyer County) 25pts vs. Westview
Donterio Dansby (Cheatham County) 26pts vs. Fairview
Peyton Newton (Richland) 27pts vs. Collinwood
Marco Dailey (Mt. Pleasant) 29pts vs. Columbia Academy
Matt Perkins (Bradley Central) 26pts vs. McMinn County
Chase Berrong (Sequoyah) 28pts vs. Polk County
Matthew Williams (Columbia Academy) 32pts vs. Mt. Pleasant
Zaccheus Mason (CPA) 29pts vs. East Literature
Ricky Taylor (Haywood County) 25pts vs. Fayette-Ware
Clay Hampton (Bradford) 27pts vs. South Fulton
Jason Seymore (Powell) 30pts vs. Oak Ridge
Joseph Pevahouse (Perry County) 25pts vs. Hickman County
Adrian Williamson (Hume Fogg) 28pts vs. FRA
Chase Dunn (Livingston Academy) 32pts vs. Upperman
Rob Kolp (Merrol Hyde) 25pts vs. Friendship Christian
Zach Roberts (Hickman County) 26pts vs. Perry County
Quinche Dowdell (Oak Ridge) 28pts vs. Powell
Dan Schultz (Oliver Springs) 30pts vs. Oneida
Jacob Munsey (Union County) 26pts vs. Rutledge
Cordarius Lansdon (Hixson) 26pts vs. CCS
Terrico White (Craigmont) 32pts vs. Arlington
Tony Smith (Treadwell) 39pts vs. Frayser
Skyler McBee (Rutledge) 26pts vs. Union County
Chris Armstrong (Gibbs) 30pts vs. Carter
James Cuthbertson (Big Sandy) 28pts vs. Huntingdon
Blaine Mitchell (St. Andrews) 32pts vs. Davidson Academy
Anton Christian (MLK) 25pts vs. Ezell Harding
Kaleb McMinn (Huntingdon) 26pts vs. Big Sandy
Josh Williams (Gordonsville) 35pts vs. Watertown
Cameron Pridemore (Grace Christian) 26pts vs. Harriman
Tremaine Gash (30pts vs. Sullivan Central
Terrell Payne (Brighton) 27pts vs. Arlington
De'Mario Watkins (LaVergne) 26pts vs. Beech
Kyle Teichman (Brentwood) 31pts vs. Hillsboro
Adrian Williamson (Hume Fogg) 33pts vs. CPA
Rayshawn Walker (Clarksville Northeast) 29pts vs. Springfield
Alex Carter (Blackman) 42pts vs. White County
Lamar Brinkley (White's Creek) 29pts vs. Stratford
Zacchues Mason (CPA) 38pts vs. Hume Fogg
Bradley Elkins (Nashville Christian) 25pts vs. McEwen
Tyrone Caldwell (Clarksville) 28pts vs. Springfield
Carrin Nash (Upperman) 26pts vs. Macon County
Darrin Baker (Van Buren County) 25pts vs. Eagleville
Judah Akers (Cookeville) 26pts vs. Warren County
Cory Stanton (Springfield) 28pts vs. Clarksville
Chad Neal (White House) 25pts vs. Goodpasture
Marquis Rudolph (Clarksville Northwest) 34pts vs. Clarksville Northeast
Cody Burrell (Walker Valley) 28pts vs. Chattanooga Central
Keaton Stigger (Collierville) 27pts vs. Houston
Rayshawn Walker (Clarksville Northeast) 33pts vs. Clarksville Northwest
Antonio Gordon (Houston) 46pts vs. Collierville
Laurence Bowers (St. George's) 31pts vs. Lausanne
Jacob Arnett (Tipton-Rosemark) 28pts vs. SBEC
Joe Brooks (Scott) 34pts vs. Coalfield