As the holidays approach a slew of great games are on the docket, here's what went down this past week:
Adonis Thomas (Melrose) did his best scoring 27 points as Melrose fell to national powerhouse Oak Hill Academy.
Frankie Labasco (Overton) turned in a huge game in a win over Franklin, scoring 21 points and snatching 21 rebounds.
Robert Hubbs (Dyer County) smoked the twine for 35 points leading Dyer County to a 103-86 win over last season's district nemesis Jackson Northside.
Matthew Potter (Cloudland) went over the 1,000 point mark for the Highlanders.
Lester "The Action Figure" Wilson (Carter) dropped 28 points in a narrow one point win over district rival Fulton.
Zavion Williams (West Creek) dropped back to back 31 point efforts in wins over Kenwood and Russellville (KY)..
Week #2 Scoring List:
Andy Barnette (Pigeon Forge) 26pts vs. Seymour
Kerell Davis (Hilcrest) 31pts vs. Fayette-Ware
John Ross Glover (USJ) 33pts vs. MHEA
Dewayne Turner (Haywood) 27pts vs. Gibson County
Devon Bailey (Clarksburg) 27pts vs. Carroll Academy
DeAndre Barnette (Liberty Tech) 25pts vs. Jackson Northside
Ethan Moffett (Fayette Academy) 28pts vs. West Tennessee Christian
E.J. Miller (USJ) 31pts vs. MHEA
Raul Tutton (Houston) 31pts vs. Bartlett
Michael Wilkins (Wooddale) 26pts vs. Raleigh-Egypt
Cory Billingsley (Sweetwater) 31pts vs. Walker Valley
Kedren Johnson (Marshall County) 32pts vs. Livingston Academy
Zach Garland (David Crockett) 30pts vs. Chuckey-Doak
Clinton Hall (Sullivan Central) 25pts vs. Sullivan East
Andre Hollins (White Station) 46pts vs. Findley Prep (NV)
Matthew Potter (Cloudland) 29pts vs. Avery County (NC)
Glaen Campbell (Fulton) 38pts vs. Carter
Drew Zaleta (Walker Valley) 37pts vs. Meigs County
Reece Hayes (Hendersonville) 28pts vs. Blackman
Trent Boles (Clay County) 35pts vs. Red Boiling Springs
Kevonta Black (White's Creek) 25pts vs. Lipscomb
Jalen Lindsey (CPA) 28pts vs. Pearl-Cohn
DeBrell McLemore (Franklin) 28pts vs. BGA
Bobby Wilson (Shelbyville) 25pts vs. Smyrna
Lonnie McClanahan (Oak Ridge) 31pts vs. Anderson County
JaQuan Lewis (Dickson County) 26pts vs. St. Andrews-Sewanee
Jacob Sexton (Scott) 26pts vs. Gibbs
Wes Grace (Red Boiling Springs) 31pts vs. Clay County
Bryan Landers (Maryville) 26pts vs. Sequoyah
Lester Wilson (Carter) 33pts vs. South Doyle
Jeffrey Graham (Hamilton) 29pts vs. City University
Preston Russell (Tellico Plains) 27pts vs. Greenback
Allante Milam (Oakhaven) 32pts vs. Hamilton
Adonis Thomas (Melrose) 27pts vs. Oak Hill Academy (VA)
Phillip Mays (Wooddale) 25pts vs. Raleigh-Egypt
Myron Johnson (Hamilton) 29pts vs. City University
Clarence Wilcox (Carver) 25pts vs. Westwood
Zavion Williams (West Creek) 31pts vs. Russellville (KY)
Craig Hill (Cordova) 27pts vs. Mitchell
Jalen Benton (City University) 25pts vs. Hamilton
Jared Nave (Cannon County) 25pts vs. DeKalb County
Brandon Strickland (Bishop Byrne) 25pts vs. Rossville Christian
Prentiss Jordan (Kingsbury) 25pts vs. Sheffield
Jalen Selmon (City University) 35pts vs. Hamilton
Tyler Ailshie (Dobyns-Bennett) 25pts vs. David Crockett
Matt Stanley (Happy Valley) 36pts vs. Unicoi County
Vonn Bell (Chattanooga Central) 33pts vs. Hixson
Robert Hubbs (Dyer County) 35pts vs. Jackson Northside
Matt Brown (Harding Academy) 27pts vs. FCA
Chandler Jordan (Bruceton) 27pts vs. Huntingdon
Logan Lyle (Unicoi County) 26pts vs. Happy Valley
Jonathan Roper (Houston County) 25pts vs. Merrol Hyde
Stephen Hurt (Siegel) 25pts vs. Franklin
Rod Long (Jackson Northside) 27pts vs. Dyer County
Haden Williams (Bruceton) 25pts vs. Huntingdon
Andre Brown (Northwest) 30pts vs. Springfield
Antonio Cox (Union City) 26pts vs. Southwind
Nilan Hodge (USN) 25pts vs. PJPII
Gerrod Moore (South Doyle) 25pts vs. Carter
Cole West (Oneida) 33pts vs. J. Frank White
Robert Herzog (Cosby) 26pts vs. Seymour
Jermaine Newsome (Stratford) 25pts vs. Lipscomb
Will Boshers (Hampshire) 33pts vs. Frank Hughes
Bubba Clifton (Summertown) 31pts vs. Mt. Pleasant
Cameron High (Lebanon) 41pts vs. Cookeville
Kyle Weldon (Rossview) 32pts vs. Cheatham County
Andre Hollins (White Station) 29pts vs. Lee (AL.)
Trevor Moore (Montgomery Central) 26pts vs. Fairview
Josh Erickson (DCA) 25pts vs. Goodpasture
Zavion Williams (West Creek) 31pts vs. Kenwood
D.J. Bowles (Cleveland) 26pts vs. McMinn County
Cory Billingsley (Sweetwater) 31pts vs. McMinn Central
Chase Buckner (Union County) 32pts vs. Gatlinburg-Pittman
Lester Wilson (Carter) 28pts vs. Fulton