Emmanuel Andrews Leads District Week Scoring

emmaunel andrews.jpg

District action got underway this week with some big perfromances by some of the stalwarts you see on this list each and every week.

John Jenkins (Station Camp) dropped 60 in the regular season finale against Gallatin and then added 46 in his district semi against Greenbrier. 

Cory Stanton (Springfield) helped his squad advance to the region by dropping 43 in a win against Clarksville then scored the winning bucket against Hnery County, he had 27 in that one. 

Finally, Emmanuel Andrews (Shelbyville) scored 29 in the regular season finale against Riverdale then made the district his home with 28 against Lawrence County. 

Heres the list for the final game of the regular season and the start of district action:

Marshaun Newell (Middle College) 25pts vs. MASE

Drew Kelly (Centennial) 31pts vs. Whites Creek

Josh McElhiney (Goodpasture) 27pts vs. Pleasant View Christian

Brandon Hunter (Gallatin) 32pts vs. Station Camp

Brendan Connolly (Father Ryan) 30pts vs. Baylor

Skylar McBee (Grainger) 29pts vs. Seymour

Tyler Vittetoe (Union County) 29pts vs. Pigeon Forge

Cody Walker (Sale Creek) 27pts vs. Richard Hardy

Cameron Pridemore (Grace Christian) 26pts vs. Anderson County

Carlton Logue (Seymour) 25pts vs. Carter

Jordan Rorex (Anderson County) 32pts vs. CAK

Lester Wilson (Carter) 27pts vs. Seymour

Cody Walker (Sale Creek) 25pts vs. Lookout Valley

Cole Tucker (Whitwell) 30pts vs. Hamilton Heights (Ga.)

Jordan Clark (Baylor) 28pts vs. Brentwood Academy

Travis Hodge (Sale Creek) 30pts vs. Richard Hardy

A.J. Johnson (Arlington) 26pts vs. Bartlett

Marcus Guy (Overton) 25pts vs. Collierville

Lawrence Douglas (Milan) 25pts vs. Gibson County

Adrian Williamson (Hume Fogg) 28pts vs. Hume Fogg

Etham Tummins (McEwen) 25pts vs. Houston County

Brendan Connolly (Father Ryan) 38pts vs. Ensworth

Matthew Harper (McMinn Central) 25pts vs. Seymour

Darian Stone (Clinton) 28pts vs. Oak Ridge

Zach Norman (Campbell County) 25pts vs. Knoxville West

Tyler Hood (Lenoir City) 26pts vs. Sevier County

Kent Benjamin (Sevier County) 25pts vs. Lenoir City

Brandon Pack (City University) 28pts vs. Middleton

Joe Jackson (White Station) 28pts vs. Germantown

Kyle Tecihmann (Brentwood) 30pts vs. Ravenwood 

Leslie McDonald (Briarcrest Christian) 33pts vs. Brentwood Academy

Taverres Jefferson (Ensworth) 25pts vs. MUS

Brandon Tubbs (Riverside) 30pts vs. JCS

Kerry Hammonds (Siegel) 30pts vs. Lebanon

DaRonte Clark (Gallatin) 27pts vs. Beech

Marcus Etheridge (Henry County) 31pts vs. Springfield

Kelton Stewart (Wilson Central) 28pts vs. Mt. Juliet

Randy Sexton (Sunbright) 25pts vs. Oliver Springs

Andrew Freeman (Johnson County) 25pts vs. Sullivan North

Darryl Jackson (Mt. Juliet) 28pts vs. Wilson Central

Tyler Moore (Sullivan South) 25pts vs. Sullivan East

Brandon Hunter (Gallatin) 29pts vs. LaVergne

Morty Robinson (Columbia Central) 27pts vs. Lincoln County

Trey Garland (Lawrence County) 25pts vs. Coffee County

Deonte Alexander (Glencliff) 33pts vs. Antioch

Shonte Sims (Henry County) 26pts vs. Dickson County

Marquis Rudolph (Clarksville Northwest) 35pts vs. Rossview

Brandon Herman (Grace Baptist) 27pts vs. Silverdale Academy

Nathan Daniels (Meigs County) 28pts vs. Brainerd

Bobby Jones (Kingsbury) 26pts vs. Memphis Central

Andre Hollins (White Station) 26pts vs. Overton

Marquis Wilson (Wooddale) 28pts vs. Southwind

Dominique Shaw (Westwood) 25pts vs. Oakhaven

Mardracus Wade (Mitchell) 27pts vs. Sheffield

Marshaun Newell (Middle College) 25pts vs. Manassas

Montez Fifer (Southwind) 31pts vs. Wooddale

Reginald Buckner (Manassas) 26pts vs. Middle College