Class AAA
Region 1AAA
District 1AAA
Science Hill
Dobyns Bennett
Daniel Boone
Sullivan Central
Sullivan South
David Crockett
Tennessee
High
Volunteer
District 2AAA
Morristown
East
Cocke
County
Morristown
West
Seymour
Jefferson
County
South Doyle
Cherokee
Sevier
County
Region 1AAA/All-Region
Team
Austin Gardner (Morristown East)-MVP
Zach Garland (David Crockett)
Nathan Vannoy (Sullivan Central)
Shannon Hale (Science Hill)
Casey Smith (Morristown
East)
Logan
Blair (Sullivan South)
Marcus Stewart (Cocke
County)
Hayden Chandley (Daniel Boone)
Jaylen Allen (Science Hill)
Matt Hale (Cherokee)
Honorable Mention
Skylar Brown (Seymour)
Jordan Gray (Daniel Boone)
Taylor Harmon (Tennessee)
Andrew Pickwell (Sullivan South)
Jermaine Haney (Cocke
County)
Region 2AAA
District 3AAA
Knoxville
Central
Anderson
County
Campbell
County
Clinton
Oak Ridge
Karns
Powell
Halls
Hardin
Valley
District 4AAA
Lenoir
City
Maryville
Bearden
Knoxville
West
Knoxville
Catholic
Farragut
William Blount
Heritage
Region
2AAA/All-Region Team
Tyler Hood (Lenoir City)-MVP
Micah Ballard (William Blount)
DeAndre Mattheiu (Knoxville
Central)
Tyler Smith (Anderson
County)
C.J. Alred (Clinton)
Cameron Langley (Maryville)
Rico White (Bearden)
Devin Jackson (Knoxville
West)
Landon Hunley (Farragut)
Matt Cox (Knoxville
Catholic)
Honorable Mention
Lonnie McClanahan (Oak
Ridge)
JuJuan Williams (Knoxville
West)
Cody Malicotte (Campbell
County)
Ty Greene (Bearden)
Julian McBee (Knoxville
Central)
Tennessee Prep Hoops Pre-Season State
Tournament Representative: Knoxville Central and
Lenoir City
Region 3AAA
District 5AAA
Cleveland
Bradley Central
Walker
Valley
Ooltewah
McMinn
County
Rhea
County
Soddy Daisy
District 6AAA
Cookeville
White
County
Coffee
County
Cumberland
County
Warren
County
Region
3AAA/All-Region Team
Ish Sanders
(Cleveland) and Mitchell "White Shark" Hill (Cookeville)-Co-MVP'S
Cody Burrell (Walker
Valley)
Cyle Herron (Bradley Central)
Tyler Whitman (Ooltewah)
Josh Turner (White
County)
Jamal King (Cleveland)
Brandon McNeil (Soddy Daisy)
Cy Ables (McMinn
County)
Tyler Wilkinson (Rhea
County)
Honorable Mention
Blake Houston (Cookeville)
Jay Johnson (McMinn
County)
Terrell Parks (Cleveland)
Drew Zaleta (Walker
Valley)
Casey Locke (Warren
County)
Region 4AAA
District 7AAA
Shelbyville
Columbia
Central
Franklin
County
Tullahoma
Lawrence
County
Lincoln
County
District 8AAA
Siegel
Oakland
LaVergne
Riverdale
Smyrna
Blackman
Region
4AAA/All-Region Team
Kerry Hammonds
(Siegel)-MVP
Jamal Hughes (Oakland)
Emmanuel Andrews (Shelbyville)
Vari Craig (Riverdale)
Dominique Parks (Columbia
Central)
Levon Tate (Siegel)
Julian Reese (LaVergne)
Chad Rusk
(Tullahoma)
Will Walker (Oakland)
Seth Jarrell (Shelbyville)
Honorable Mention
T.J. Chesterfield (Riverdale)
Cedric Williams (Siegel)
Josh Cannon (Franklin
County)
Jarvis Webster (Columbia
Central)
Mico McDonald (Lincoln
County)
Tennessee Prep
Hoops Pre-Season
State Tournament Representatives: Siegel and
Shelbyville