CLASS AAA
Region 1AAA
District 1AAA
Dobyns Bennett
Science Hill
Tennessee High
Sullivan Central
Sullivan East
Sullivan South
Daniel Boone
David Crockett
Volunteer
District 2AAA
Greeneville
Morristown East
Cocke County
Morristown West
Jefferson County
Cherokee
All-Region Team
Josh Odom (Science Hill) MVP
Jordan Short (Greeneville)
Tyler DeVault (Sullivan Central)
Jordan Edwards (Dobyns Bennett)
Austin Gardner (Morristown East)
Tre Webb (Tennessee)
Marcus Stewart (Cocke County)
Larry Smith (Science Hill)
Jordan Cross (Sullivan East)
Justin Sylvester (Dobyns Bennett)
Honorable Mention:
Chris Campbell (David Crockett)
Logan Blair (Sullivan South)
Troy Hopson (Greeneville)
Ashlon Adams (Dobyns Bennett)
Dietrick Hancock (Science Hill)
Dustin Ball (Cocke County)
Todd Halvorson (Dobyns Bennett)
Ryan Sharpe (Jefferson County)
Walker Bullington (Morristown East)
Corey Young (Tennessee)
Region 2AAA
District 3AAA
Oak Ridge
Karns
Powell
Knoxville West
Knoxville Central
Clinton
Campbell County
District 4AAA
Bearden
Farragut
Maryville
Lenoir City
William Blount
South Doyle
Heritage
Sevier County
Hardin Valley
All-Region Team:
Demonte Simpson (Bearden) MVP
Sam Watson (Farragut)
Demarcus Rogers (Oak Ridge)
Collin Crane (Karns)
Nathan "Stat-Man" Parker (Bearden)
Jay Reynolds (Maryville)
Tyler Hood (Lenoir City)
Andrew Hanson (Powell)
Blake Jenkins (Bearden)
Tucker Trent (Oak Ridge)
Honorable Mention
Chris Poteet (Campbell County)
C.J. Alred (Clinton)
Drew Baker (Karns)
Tyler Clark (Oak Ridge)
Devin Jackson (Knoxville West)
Gabriel Campbell (Bearden)
Ben Mixer (Farragut)
Linwood Holloway (Knoxville Central)
Ryan Click (Maryville)
Dustin Craig (Bearden)
State Tournament Representatives: Bearden and Dobyns Bennett
Region 3AAA
District 5AAA
Walker Valley
Cleveland
Bradley Central
Cumberland County
McMinn County
Rhea County
District 6AAA
Red Bank
Ooltewah
Chattanooga Central
Soddy Daisy
All-Region Team
Ish Sanders (Cleveland) MVP
David Ware (Walker Valley)
Bradley Britt (Red Bank)
Matt Perkins (Bradley Central)
Jamal King (Cleveland)
Brice Sharp (Walker Valley)
Jason Jenkins (Ooltewah)
Terrell Parks (Cleveland)
Jake Trotter (Walker Valley)
Nick Ross (Red Bank)
Honorable Mention
Watson Horner (Cleveland)
Cody Burrell (Walker Valley)
Tyler Whitman (Ooltewah)
Kelvin Clay (Red Bank)
Region 4AAA
District 7AAA
Siegel
Oakland
Cookeville
White County
Riverdale
Blackman
Lebanon
Warren County
District 8AAA
Shelbyville
Columbia Central
Tullahoma
Franklin County
Coffee County
Lincoln County
Lawrence County
All-Region Team
Kerry Hammonds (Siegel) MVP
Emmanuel Andrews (Shelbyville)
Mitchell Hill (Cookeville)
Tyler Edwards (Oakland)
Dominique Parks (Columbia Central)
Deonta Twilley (Shelbyville)
Levon Tate (Siegel)
Janeal McDonald (Riverdale)
Dallas Holmes (Coffee County)
Aaron Puckett (White County)
Honorable Mention
Marc Gooch (Siegel)
Judah Akers (Cookeville)
Joey Lee (Riverdale)
Seth Jarrell (Shelbyville)
Tryston Horton (Tulllahoma)
State Tournament Representatives: Siegel and Walker Valley