Franklin Rage
Schedule:
Hoosier Shootout (July 6-9) Indianapolis, IN
AAU Super Showcase (July 23-26) Orlando, FL
AAU Division I National Championships (July 26-31) Orlando, FL
Top Players:
Michael Young (Franklin)
Michael Haddix (Franklin)
Kevin Kegarise (Franklin)
Austin Pace (Franklin)
Peyton Henry (Franklin)
Mid-State Ballerz East
Schedule:
Big Shots (July 11-13) Myrtle Beach,SC
Peach State Summer Showcase (July 13-15) Augusta, GA
AAU Division I National Championships (July 26-31) Orlando, FL
Top Players:
Trey Caruthers (Harpeth)
Tyler Edwards (Oakland)
Tevin Crayton (Humboldt)
Dustin Craig (Bearden)
Marlin Dotson (Liberty Tech)
Nashville Celtics
Schedule:
adidas It Takes 5 (July 6-8) Cincinnati.OH
Battle at the Bluff (July 11-13) Memphis, TN
adidas Super 64 (July 22-26) Las Vegas, NV
Top Players:
Jon Hood (Kentucky)
Casey Prather (Jackson Northside)
Drew Kelly (Centennial)
Drew Barham (CBHS)
Gregg Wooten (Braircrest Christian)
Team Nashville
Schedule:
AAU Super Showcase (July 23-26) Orlando, FL
AAU Division I National Championships (July 26-31) Orlando, FL
Top Players:
Adrian Williamson (Hume Fogg)
Jonathan Williams (Rossview)
Marquis Rudolph (Clarksville Northwest)
Terrence Davis (Antioch)
Tennessee Travelers
Schedule:
Hoosier Shootout (July 6-9) Indianapolis, IN
Harley Davidson Jam Fest (July 16-18) Morganton, WV
AAU Super Showcase (July 23-27) Orlando, FL
Price Chopper Invitational (July 28-31) Kansas City, MO
Top Players:
James Gallman (Fulton)
Robert Wade (Maplewood)
Joe Meady (Knoxville Carter)
Jalen Steele (Fulton)
Stephen Cook (Chattanooga Christian)
Mid-State Ballerz North
Schedule:
Big Shots (July 11-13) Myrtle Beach,SC
Peach State Summer Showcase (July 13-15) Augusta, GA
AAU Division I National Championships (July 26-31) Orlando, FL
Top Players:
Derrick Walker (Covington)
Ashlon Adams (Science Hill)
Jamarious Alderson (Calrksville Northeast)
Eric Mosley (Indiana)
Josh Odom (Science Hill)
Memphis YOMCA
Schedule:
Nike Peach Jam (July 12-16) Augusta, GA
AAU Super Showcase (July 24-27) Orlando, FL
AAU Division I National Championships (July 27-31) Orlando, FL
Top Players:
Leslie McDonald (Braircrest Christian)
Ferrakohn Hall (White Station)
Ian Clark (Germantown)
Johnnie Williams (Braircrest Christian)
Marlon Brown (Harding Academy)
M33M Ballerz-Memphis
Schedule:
Battle at the Bluff (July 11-13) Memphis, TN
adidas Super 64 (July 22-26) Las Vegas, NV
Tourney in Los Angeles
Top Players:
Christian Watford (Alabama)
Tim Peete (Memphis Central)
Sampson Carter (Ridgeway)
Mardracus Wade (Mitchell)
Memphis Pacers
Schedule:
Battle at the Bluff (July 11-13) Memphis, TN
Top Players:
Joe Jackson (White Station)
Tarik Black (Ridgeway)
Zach Jones (Craigmont)
Tennessee YOMCA Tigers
Schedule:
Hoosier Shootout (July 6-9) Indianapolis, IN
Kentucky Hoop Fest (July 9-13) Louisville, KY
Battle at the Bluff (July 13-15) Mmephis, TN
AAU Super Showcase (July 23-27) Orlando, FL
AAU Division I National Championships (July 26-31) Orlando, FL
Top Players:
John Jenkins (Station Camp)
Zaccheus Mason (CPA)
Demonte Simpson (Bearden)
Hunter Miller (CPA)
Blake Jenkins (Bearden)
Memphis Hoopers
Schedule:
Battle at the Bluff (July 13-15) Memphis, TN
Top Players:
Reginald Buckner (Manassas)
John David Little (Mississippi)
Tonye Smith (Progressive Christian)
Josh Wilkerson (Progressive Christian)
Mid-State Ballerz South
Schedule:
Atlantic Slam (July 9-10) Myrtle Beach, SC
Big Shots (July 11-13) Myrtle Beach, SC
Peach State Summer Showcase (July 13-15) Augusta, GA
AAU Division I National Championships (July 26-31) Orlando, FL
Top Players:
Nathan Parker (Bearden)
Skylar McBee (Grainger)
Chase Jones (Austin East)
Travai Pryor (Austin East)
Deonte Alexander (Glencliff)